ręcznik papierowy

Ręczniki papierowe – rodzaje i przeznaczenie

Ręczniki to nieodłączny element czynności higienicznych, sprzątania, wyposażenia toalet oraz kuchni. Od lat tradycyjne kawałki materiału frotte są zastępowane przez ręczniki papierowe, ponieważ są bardziej praktyczne, zachowują wyższe standardy higieniczne oraz są tańsze.

Ręczniki papierowe w rolkach

Te popularne środki higieniczne są dostępne we wszystkich sklepach spożywczo przemysłowych. Są bardzo chętnie kupowane głównie do użytku domowego. Mogą być pakowane w czteropaki lub pojedyncze rolki o większej długości. Ich grubość oraz bardzo chłonna struktura doskonale sprawdza się podczas wszelkich prac porządkowych, jak mycie okien, sanitariatów i polerowanie szklanych powierzchni, a także w czynnościach kuchennych w trakcie gotowania oraz sprzątania sprzętów oraz naczyń. Materiał, z którego produkuje się ręczniki papierowe jest miękki, delikatny dla skóry dłoni, a jednocześnie chłonny i poddający się po zużyciu procesom recyklingu.

Szeroki wybór ręczników papierowych znajdziesz na stronie: https://higma-service.pl/reczniki-papierowe/ .

Ręczniki jednorazowe składane zielone

Zielone ręczniki papierowe pochodzą z recyklingu i są z reguły używane w częściach roboczych zakładów przemysłowych, sklepów oraz gastronomii. Takie ręczniki są przeznaczone do sprzątania zabrudzonych powierzchni, na których odbywają się czynności związane z wytwarzaniem różnego rodzaju produktów, zarówno spożywczych, jak i przemysłowych. Są także powszechnie obecne w sklepach spożywczych, gdzie pracownicy mający do czynienia z żywnością muszą szczególnie dbać o higienę stanowiska pracy oraz osobistą.

Białe ręczniki jednorazowe składane

W zasadzie są podobne do zielonych odpowiedników, ale ich nieco lepsza struktura sprawia, że używane są w bardziej reprezentacyjnych miejscach. Powszechnie stosowane są w gastronomi oraz w hotelarstwie, gdzie umieszcza się je w eleganckich dozownikach i udostępnia klientom.

Ręczniki papierowe z powodzeniem zastępują tradycyjne, ponieważ są bardziej higieniczne i po prostu tańsze w użytkowaniu.