posadzka wyczyszczona przy pomocy wózka sprzątającego

Jakie wybrać wózki do sprzątania

W miarę rosnących potrzeb i zmieniających się zapotrzebowań, na narzędzia do pracy podczas sprzątania, powstały różne specjalistyczne wózki. Atutami takich narzędzi są oszczędność czasu i wygoda pracy. Wózki pozwalają na efektywne sprzątanie przestrzeni o różnej wielkości. Stąd zróżnicowana oferta produktów skierowana do określonych branż.

Wózki do sprzątania dla sprzątających pracowników odpowiedzialnych za utrzymanie czystości powstały, bazując na ich przeznaczeniu miejsca pracy.

Wózki do mycia podłóg

Używane są na mniejszych przestrzeniach, między innymi w biurach i korytarzach. Podstawowe wózki do mycia podłóg są dosyć lekkie i posiadają prostą konstrukcję wykonania. Podstawa na czterech obrotowych kołach oraz metalowej chromowanej konstrukcji lub plastikowej wykonanej z ABS-u. Standardowo wózki do mycia podłóg wyposażone są w pojedyncze wiadro. Występują również modele z dwoma wiadrami na czystą i brudną wodę. Modele występują zazwyczaj z wyciskarką na mopa płaskiego oraz sznurkowego. Mogą też posiadać dodatkową kuwetę na podręczne akcesoria.

Wózki serwisowe

Używane są na dużych przestrzeniach, między innymi w szkołach i szpitalach. Modele wózków o kompleksowym przeznaczeniu. Są nazywane wózkami przemysłowymi, ponieważ służą do obsługi dużego metrażu i posiadają bogate wyposażenie. Wózki serwisowe (kompleksowe) są wózkami dużymi. Występują w konstrukcji otwartej z półkami oraz zamkniętej w postaci zasuwanych roletek lub drzwiczek. Zazwyczaj tego typu wózki posiadają system dwu-wiadrowy, wyciskarkę, specjalne półki i szuflady, dodatkowy stelaż na worki przeznaczone na odpady czy pomocne uchwyty dodatkowe.

Wózki na odpady

Używane są wszędzie tam, gdzie generowana jest duża liczba odpadów między innymi w szpitalach. Pozwalają na segregację śmieci na przykład odpady bezpieczne i niebezpieczne. Wózki na odpady posiadają prostą konstrukcję ze stelażem umożliwiającym montowanie jednego, dwóch lub więcej worków. Mogą posiadać wyposażenie dodatkowe jak na przykład kuwety.

Wózki do sprzątania

Nazywane są wózkami serwisowymi. Używane są powszechnie w miejscach o dużym ruchu między innymi w hotelach, restauracjach, szkołach i uczelniach. Równie często używane w prywatnych biurach.  Funkcjonalne modele wózków do sprzątania można znaleźć tutaj: https://higma-service.pl/wozki-do-sprzatania/.

Konstrukcja wózka do sprzątania składa się na podstawę na czterech kołach, system jedno lub dwu-wiadrowy, wyciskarkę do mopa, miejsce na przechowanie mopa oraz stelaż umożliwiający instalację worka na śmieci. Mogą posiadać koszyk na środki utrzymania czystości.

Wybierając wózek do sprzątania, należy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Czynnikiem wpływającym na wybór nie powinna być tylko cena. Należy również pamiętać, iż metalowe chromowane stelaże ulegać mogą szybszej korozji. Z kolei plastikowe narażone być na przyspieszone uszkodzenia. Wózki mają ogromne możliwości do rozbudowy i takie modele są warte przyjrzenia się. Dlatego warto skorzystać z porad sprzedawcy, który ma większą wiedzę na temat produktów sprzątających.